Domek saunowy Sirius

sirius-1

Sirius, podobnie jak Helix jest przykładem domku ogrodowego wykonanego w nowoczesnej stylistyce z zachowaniem tradycyjnego charakteru, który uzyskano dzięki zewnętrznej elewacji wykonanej z paneli drewnianych. Duże, przeszklone okna zapewniają piękny widok na ogród i podkreślają jego wyjątkowość. Domek ten posiada wymiary 5,50 x 3,50m. Pozwalają one na aranżację oprócz komfortowej sauny, także obszernej części rekreacyjnej, z miejscem na leżanki SPA i natrysk oraz części gospodarczej z osobnym, tylnym wejściem.

 

Poniżej prezentujemy ogólne informacje na temat domku ogrodowego Sirius:

Sauna

Panele saunowe

paneleW domku drewnianym Sirius sauna została ona wykonana według najnowszej technologii szerokich paneli, która otwiera nowe horyzonty w zakresie aranżacji kabin saunowych. Ponad 100 różnych gatunków drewna w różnorodnej kolorystyce pozwala nam stworzyć niesamowity klimat i urok.

Próbnik kolorów:   http://www.domkisaunowe.pl/panele-saunowe.html
Przykładowe aranżacje kabiny saunowej wykonanej w tej technologii prezentują poniższe zdjęcia:

crux 

Piec do sauny

Najważniejszą częścią każdej sauny jest oczywiście jednostka grzewcza. Sauna w domku Sirius wyposażona jest w trójfazowy piec elektryczny. Został on wyposażony w specjalną komorę na środki zapachowe, co pozwala nam korzystać z walorów zdrowotnych aromaterapii.

Opcjonalnie można także zamontować piec opalany drewnem oraz kwarcowe promienniki podczerwieni.

Sterowanie

panel-1Wygodne i precyzyjne sterowanie wilgotnością, temperaturą, dozowaniem aromaterapii oraz  oświetleniem zapewnia  nowoczesny system sterowania z panelem dotykowym. Panel umożliwia zdalne sterowanie za pomocą dowolnego urządzenia podłączonego do lokalnej sieci internetowej.

android

Dla posiadaczy smartfonów i tabletów z systemem Android / Apple iOS oferujemy dodatkowy moduł do sterowania sauną z dowolnego miejsca. Aplikacja jest darmowa. Można ją pobrać w AppStore / PlayStore.

Oświetleniegwiezdziste-niebo

Sauna posiada sufitowe i podławkowe oświetlenie LED.  Opcjonalnie dla zainteresowanych oferujemy także oświetlenie światłowodowe – gwieździste niebo.

Elewacja zewnętrzna

Sirius jest wykończony panelami drewnianymi, które podkreślają jego naturalny charakter i doskonale współgrają z otoczeniem. Istnieje także możliwość wykonania elewacji zewnętrznej z płyty Centroplast lub Glass.

Więcej informacji o elewacji zewnętrznej: http://www.domkisaunowe.pl/elewacja-zewnetrzna.html

Układ wnętrza

We wnętrzu domku ogrodowego Sirius przewidziano miejsce na:

  • saunę o wymiarach 2,6×2,5m,
  • natrysk,
  • pomieszczenie gospodarcze,
  • część rekreacyjną z miejscem na sprzęt do ćwiczeń i leżanki SPA.

Część rekreacyjna i gospodarcza

Zostały wyposażone w oświetlenie LED. Ogrzewanie części rekreacyjnej zapewniają panele grzewcze, które występują w wersji ściennej lub sufitowej w wykończeniu białym, czarnym lub lustrzanym.
W tylnej części przewidziano miejsce na pomieszczenie gospodarcze z osobnym wejściem.

Plan rozmieszczenia pomieszczeń

sirius-sch

Szczegółowe wyposażenie domku oraz sauny jest oczywiście ustalane indywidualnie,  według potrzeb inwestora.