Domek saunowy DORADO

Dorado jest przykładem designerskiego spojrzenia na stylistykę domku saunowego. Model ten łączy nowoczesne płyty elewacyjne Centroplast z  panelami drewnianymi typu „romb”. Taka koncepcja sauny jest bardzo atrakcyjna wizualnie.

Wymiary domku wynoszą 5,5 x 3,2m, przy wysokości 2,7 m. Frontowe i boczne zadaszenie domku wynosi 40 cm. Wielkość sauny: 2,5 x 2,5 m.

Wielkość domku może zostać dowolnie zmieniona i dostosowana do wymagań inwestora.

Innowacyjne połączenie dwóch odmiennych koncepcji, tj. paneli Centroplast i paneli drewnianych sprawia wręcz niezwykłe wrażenie. Wewnątrz znajduje się sauna wykonana w nowatorskiej technologii szerokich paneli z dwufunkcyjnym piecem. Umieszczone z boku pomieszczenie gospodarcze pozwala przechowywać wszelkie narzędzia niezbędne do pracy w ogrodzie.

Poniżej prezentujemy ogólne informacje na temat konstrukcji i przykładowego wyposażenia domku ogrodowego Dorado:

Sauna

Panele saunowe

paneleSercem każdego domku ogrodowego jest oczywiście sauna. W domku Dorado może zostać wykonana według technologii szerokich paneli, która otwiera nowe horyzonty w zakresie aranżacji kabin saunowych. Ponad 100 różnych gatunków drewna w różnorodnej kolorystyce pozwala nam stworzyć niesamowity klimat i urok.

Próbnik kolorów: http://www.domkisaunowe.pl/panele-saunowe.html
Przykładowe aranżacje kabiny saunowej wykonanej w tej technologii prezentują poniższe zdjęcia:

crux

Piec do sauny

Najważniejszą częścią każdej sauny jest oczywiście jednostka grzewcza. Sauna w domku Dorado wyposażona jest w wolno stojący trójfazowy piec elektryczny. Opcjonalnie można także zamontować piec dwufunkcyjny typu Combi oraz kwarcowe promienniki podczerwieni.

Sterowaniepanel-1

Wygodne i precyzyjne sterowanie wilgotnością, temperaturą, dozowaniem aromaterapii oraz oświetleniem zapewnia nowoczesny system sterowania z panelem dotykowym. Panel umożliwia zdalne sterowanie za pomocą dowolnego urządzenia podłączonego do lokalnej sieci internetowej.

android

Dla posiadaczy smartfonów i tabletów z systemem Android / Apple iOS oferujemy dodatkowy moduł do sterowania sauną z dowolnego miejsca. Aplikacja jest darmowa. Można ją pobrać w AppStore / PlayStore.

Oświetleniegwiezdziste-niebo

Sauna posiada sufitowe i podławkowe oświetlenie LED. Opcjonalnie dla zainteresowanych oferujemy także oświetlenie światłowodowe – gwieździste niebo.

 

Elewacja zewnętrznacentroplast-100

Dorado jest wykonany z wysokiej jakości drewna i wykończony matową płytą Centroplast, która jest odporna na warunki atmosferyczne. Zewnętrzna elewacja domku występuje w 53 kolorach do wyboru.

Próbnik kolorów: http://www.domkisaunowe.pl/elewacja-zewnetrzna.html

Ściany zewnętrzne sauny zostały wykonane z paneli drewnianych.

Układ wnętrza

We wnętrzu domku ogrodowego Dorado przewidziano miejsce na:

  • saunę o wymiarach 2,5×2,5m,
  • łazienkę z natryskiem
  • przebieralnie

Na zewnętrznej ścianie sauny zamontowano baterię prysznicową do schładzania ciała po wizycie w saunie.

Opcjonalnie zamiast łazienki z przebieralnią można wykonać pomieszczenie gospodarcze lub część rekreacyjną.

Szczegółowe wyposażenie jest ustalane indywidualnie, według potrzeb inwestora.

Przykładowe warianty

Dorado z wejściem do sauny od strony przebieralni.
Dorado z wejściem do sauny z zewnątrz.