Domek saunowy HELIX

Helix jest przykładem drewnianego domku zbudowanego w nowoczesnym stylu z zachowaniem tradycyjnego charakteru. Wąskie pionowe przeszklenia nadają konstrukcji nowoczesności, a  jego zewnętrzna elewacja wykonana z paneli drewnianych podkreśla naturalny wygląd tego domku. Wymiary 3,30 x 4,00m pozwalają na budowę komfortowej sauny wykonanej w technologii szerokich paneli.  W części rekreacyjnej znaleziono dość miejsca na natrysk i toaletę.

Poniżej prezentujemy ogólne informacje na temat konstrukcji i przykładowego wyposażenia domku ogrodowego Helix:

Sauna

Panele saunowe

paneleW domku drewnianym Helix sauna została ona wykonana według najnowszej technologii szerokich paneli, która otwiera nowe horyzonty w zakresie aranżacji kabin saunowych. Ponad 100 różnych gatunków drewna w różnorodnej kolorystyce pozwala nam stworzyć niesamowity klimat i urok.

Próbnik kolorów:   http://www.domkisaunowe.pl/panele-saunowe.html
Przykładowe aranżacje kabiny saunowej wykonanej w tej technologii prezentują poniższe zdjęcia:

crux 

Piec do sauny

Najważniejszą częścią każdej sauny jest oczywiście jednostka grzewcza. Sauna w domku Helix wyposażona jest w trójfazowy piec elektryczny. Został on wyposażony w specjalną komorę na środki zapachowe, co pozwala nam korzystać z walorów zdrowotnych aromaterapii.

Opcjonalnie można także zamontować piec opalany drewnem oraz kwarcowe promienniki podczerwieni.

Sterowanie

panel-1Wygodne i precyzyjne sterowanie wilgotnością, temperaturą, dozowaniem aromaterapii oraz  oświetleniem zapewnia  nowoczesny system sterowania z panelem dotykowym. Panel umożliwia zdalne sterowanie za pomocą dowolnego urządzenia podłączonego do lokalnej sieci internetowej.

android

Dla posiadaczy smartfonów i tabletów z systemem Android / Apple iOS oferujemy dodatkowy moduł do sterowania sauną z dowolnego miejsca. Aplikacja jest darmowa. Można ją pobrać w AppStore / PlayStore.

Oświetleniegwiezdziste-niebo

Sauna posiada sufitowe i podławkowe oświetlenie LED.  Opcjonalnie dla zainteresowanych oferujemy także oświetlenie światłowodowe – gwieździste niebo.

Elewacja zewnętrzna

Helix jest wykonany z wysokiej jakości drewna i wykończony panelami drewnianymi.  Drewniana elewacja zewnętrzna podkreśla jego naturalny charakter i współgra z otoczeniem. Istnieje także możliwość wykonania elewacji zewnętrznej z płyty Centroplast lub Glass.

Więcej informacji o elewacji zewnętrznej: http://www.domkisaunowe.pl/elewacja-zewnetrzna.html

Układ wnętrza

We wnętrzu domku ogrodowego Helix przewidziano miejsce na:

  • saunę o wymiarach 2,5×2,5m,
  • natrysk,
  • wc,
  • przedsionek

Część rekreacyjna

Została wyposażony w oświetlenie LED. Ogrzewanie tej części domku saunowego zapewniają panele grzewcze, które występują w wersji ściennej lub sufitowej w wykończeniu białym, czarnym lub lustrzanym.

Plan rozmieszczenia pomieszczeń

helix-sch

Szczegółowe wyposażenie domku oraz sauny jest oczywiście ustalane indywidualnie,  według potrzeb inwestora.