Piece do sauny

Najważniejszym elementem każdej sauny jest oczywiście piec będący źródłem ciepła. Jego prawidłowy dobór pozytywnie wpływa na komfort korzystania z sauny i koszty jej eksploatacji.

Dominującą rolę pełnią dziś piece elektryczne, zazwyczaj trójfazowe, które gwarantują krótki czas nagrzewania kabiny saunowej.

Eos Mythos - designerskie piece do saun

Foto: Elektryczne piece do sauny Eos Mythos.

Do sprawdzonych producentów tych urządzeń należy niemiecki EOS i fińskie SAWO. Oferują one piece naścienne jak i centralne, zarówno w wersji tradycyjnej jak i Combi. Do interesujących rozwiązań należą także piece steatytowe. Kamienie akumulują dużo energii cieplnej, która później jest długo oddawana jest do pomieszczenia sauny.

Foto: Steatytowy piec do sauny wbudowany w ławkę

Dawniej w saunach stosowano piece opalane drewnem. Obecnie to rozwiązanie jest stosowane coraz częściej jako ciekawy sposób ogrzewania domków saunowych. Doskonale sprawdzają się do ogrzewania sauny, jednocześnie zapewniając  przyjemne ciepło i nastrojowy klimat w pomieszczeniu relaksacyjnym.  W naszej ofercie posiadamy najlepsze w Rosji „piece na syberyjskie mrozy” firmy TERMOFOR.

Foto: Piece do sauny opalane drewnem

Piece te można zamontować w sposób umożliwiający załadunek drewna z pomieszczenia sąsiadującego z sauną. Zapewniają one także ogrzewanie pomieszczeń przyległych do sauny z możliwością obserwowania płomieni ognia jak w tradycyjnym kominku. Opcjonalnie oferujemy także zbiorniki do podgrzewania wody lub wymienniki ciepła.