Piece do sauny

Najważniejszym elementem każdej sauny jest oczywiście piec będący źródłem ciepła. Jego prawidłowy dobór pozytywnie wpływa na komfort korzystania z sauny i koszty jej eksploatacji.

Dominującą rolę pełnią dziś piece elektryczne, zazwyczaj trójfazowe, które gwarantują krótki czas nagrzewania kabiny saunowej. Do sprawdzonych producentów tych urządzeń należy niemiecki EOS i fińskie SAWO. Oferują one piece naścienne jak i centralne, zarówno w wersji tradycyjnej jak i Combi. Do interesujących rozwiązań należą także piece steatytowe. Kamienne płyty kumulują dużo energii cieplnej, która później jest długo oddawana jest do pomieszczenia sauny.

termofor-3Kiedyś stosowano piece opalane drewnem, obecnie to rozwiązanie bywa spotykane rzadziej, mimo iż jest to najprostszy sposób ogrzewania saun i domków saunowych. W naszej ofercie posiadamy najlepsze w Rosji „piece na syberyjskie mrozy” firmy TERMOFOR.

Piece te można zamontować w sposób umożliwiający załadunek drewna z pomieszczenia sąsiadującego z sauną. Zapewniają one także ogrzewanie pomieszczeń przyległych do sauny z możliwością obserwowania płomieni ognia jak w tradycyjnym kominku. Opcjonalnie oferujemy także zbiorniki do podgrzewania wody lub wymienniki ciepła.